DEZYNFEKCJA UKŁADÓW NAWIEWU POWIETRZA

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę ze skutków zanieczyszczenia i zainfekowania klimatyzacji w naszym samochodzie. Panujący powszechnie pogląd że, póki klima działa to wszystko w porządku, najczęściej prowadzi do niespodziewanie kosztownych napraw, lub w najlepszym przypadku do zatrucia układu zarodkami grzybów lub pleśni.

Objawem tego ostatniego jest nieprzyjemny zapach pojawiający się w naszym samochodzie zaraz po uruchomieniu nawiewu w kabinie i częściowo ustępujący podczas dłuższej pracy dmuchawy.

Na pytanie skąd się to bierze odpowiedź jest jedna - z powietrza. Trzeba sobie zdawać sprawę że, przez układ klimatyzacji przetłaczane są setki m³/h powietrza i to w cale nie kryształowej czystości. To ono zawiera między innymi zanieczyszczenia biologiczne w postaci zarodników grzybów i pleśni. Nieszkodliwe w niewielkim stężeniu w powietrzu natrafiają na bardzo korzystne warunki rozwoju w naszym układzie klimatyzacji. Wilgoć brak światła i podwyższona temperatura to wymarzone wręcz warunki rozwoju dla większości mikroorganizmów. Dalej to już kwestia czasu, nie dezynfekowane rozwijają się wszędzie, wrastając w uszczelnienia wydzielają drażniący nas nieprzyjemny zapach.

Jaka na to rada? - no właśnie i tu wracamy do punktu wyjścia. Nie da się przez długi okres czasu nie serwisować układu klimatyzacji. Obowiązkiem dbającego kierowcy jest przynajmniej coroczna dezynfekcja układu nawiewu nie dopuszczająca do ogólnego zainfekowania klimatyzacji. W przeciwnym przypadku może czekać nas kosztowny demontaż i czyszczenie układu wraz z częściową wymianą niektórych elementów.

W ofercie naszej dotyczącej dezynfekcji i odkażania układu nawiewu powietrza znajdziecie Państwo pełen zakres usług dotyczących tego zagadnienia:

  • odkażamy układy znanymi i uznanymi środkami firm WURTH i KENT,
  • prowadzimy demontaż i czyszczenie układów klimatyzacji,
  • dokonujemy corocznych okresowych przeglądów klimatyzacji.